Sizin için en çok sorulan soruları bir araya topladık. Eğer aşağıdaki sorular arasında olmayan bir sorunuz var ise bize iletisim@otifleks.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Otifleks Nebulizatör, doktorlar tarafından reçetelendirilen bütün nebul ilaçlarını kırabilmektedir. Bu ilaçlardan en çok kullanılanları Ventolin, Combivent, Flixotide ve Pulmicord olarak sıralanabilir. Ventolin ve Combivent akciğerlerin okjisen alımını kolaylaştırmak için kullanılır. Flixotide ve Pulmicort ise akciğerlerdeki iltihabın tedavisinde kullanılmaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için doktorunuza danışınız. Spesifik bir ilacın cihazlarımızda kullanımı ile ilgili bir sorularınız için bize email yolu ile ulaşabilirsiniz.

Otifleks mesh nebülizasyon ünitesinin ömrü, doğru kullanıldığında 200 saattir. 200 saatlik kullanım yaklaşık olarak 600 ilaç alımı olarak da düşünülebilir. 600 ilaç alımı yaklaşık 1,5 yıl olarak tanımlanabilir. Nebülizasyon ünitesinin ömrünün kısalmaması için temiz tutmanız, ilaç dışında başka bir sıvı kullanmamanız, içinde sıvı olmadan çalıştırmamanız ve düzenli olarak temizliğini yapmanız gerekmektedir. Düzenli ilaç kullanıcılarının, 6 ay ile 1 yıl arasında kullanım sonrası mesh nebülizasyon ünitesini değiştirmeleri tavsiye edilmektedir. Mesh ünitesini tek olarak satın alabilirsiniz.

Her ilaç kullanımından sonra ilaç haznesini su ile doldurup boşaltarak nebülizasyon ünitesinin ömrünü uzatabilirsiniz. İlaç kullanımından sonra hazneyi yıkamamanız, ilacın hazne içerisinde kalıntı bırakmasına ve mesh deliklerinin tıkanmasına sebep olabilir.

Kullandığınız ilaca göre değişmek üzere 1 tam şarj ile nebulizatörünüzü 2 aya kadar kullanabilirsiniz.

Otifleks Nebülizatörleri Türkiyede üretilmektedir. Otifleks ürünlerinin bütün gerekli belgeleri mevcuttur. Bu belgeler CE belgesi, UBB ve ISO belgeleri olarak sıralanabilir. Daha ayrıntılı bilgi için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

NUEEC ürünleri Boğaziçi Üniversitesi Biomedikal Mühendisliği Laboratuvarı tarafından test edilmektedir.

Nebülizatörümü hangi ilaçlar ile kullanabilirim?

Nebülizasyon ünitesinin ömrü nedir?

Nebülizasyon ünitesini her defasında temizlemem gerekir mi?

Nebülizatörümü pil ile ne kadar süre kullanabilirim?

Otifleks Nebulizatör nerede üretiliyor, gerekli belgeleri mevcut mu?

Otifleks'in ürünlerinin testleri nerede yapılıyor?

SIK SORULAN SORULAR

© 2015 Tüm hakları saklıdır. OTIFLEKS

Gama